Hunger Games Rpg

May the odds be ever in your favor!
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 Ariel | Girl From The Sea

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Ariel
4. Mıntıka Vatandaşı
4. Mıntıka Vatandaşı
Ariel

Kadın Mesaj Sayısı : 63
Kayıt tarihi : 11/05/12
Silah : Üç Dişli Mızrak.
Evcil Hayvan : Ghiro.
Hobiler : Çalışmak. Ailesi ile ilgilenmek.

Ariel | Girl From The Sea Empty
MesajKonu: Ariel | Girl From The Sea   Ariel | Girl From The Sea Icon_minitimeC.tesi Mayıs 12, 2012 3:56 pm

Ariel | Girl From The Sea 2vd02o3

Ariel Aphra

Blackbourne

Little Mermaid, Arie

17

Kadın

Heteroseksüel

4. Mıntıka (Panem)

Capitol Düşmanı

Üç Dişli Mızrak

Kariyer Haracı & Balıkçı
FİZİKSEL BETİMLEME
Uzun sarı dalgalı saçları omuzlarını geçmektedir. Çoğunlukla nemli/ıslak saçları olur. Buğday rengine sahip bir tene sahiptir. Aslında teni beyazdır ancak 4. Mıntıka yaşamından dolayı teni koyulaşmıştır. Mavi gözleri vardır. Uzun ve ince bir burnu, dolgun pembe dudaklara sahiptir. Uzun boyludur ve kıvrımlı vücut hatlarına sahiptir. Kolları ve bacakları son derece güçlüdür. İnce yay gibi kıvrılmış kaşları ve geniş bir alnı vardır. 17 yaşında olmasına karşın daha kendisini daha büyük ve olgun gösteren bir vücudu vardır. Sıklıkla salaş kıyafetler içerisinde görülür. Giyimine pek önem vermez sadece işine yoğunlaşır ve parasını alınca da evine gider. Bakımsız biri -aslında zamanı ve parası yok- olmasına karşın kendine has bir temizliği, parlaklığı, ışıltısı vardır.

PSİKOLOJİK BETİMLEME
Ariel küçük yaşta olgunlaşan kişilerden biridir. Babasını kaybetmenin acısı ve ailesinin yükünü omuzlarına alması onun tamamen değişmesine ve sorumluluk sahibi olmasını sağlamıştır. Sorumluluklarını bilincinde olan biri bu yüzden küçük yaşta edindiği olgunluk onu etrafında ki insanlara karşı soğuk biri haline getirmiştir. İfadesiz biri. Anlayacağınız tam bir poker face. Son derece zeki ve kurnazdır. Ancak kötü işler yapmaktan hoşlanmaz. Cesaretlidir. Önüne çıkan engelleri her yolu deneyecek şekilde geçmeye çalışır. Toplumun onun hakkında olan davranışlarına aldırış etmez ama toplum altında da ezilmek istemez. Onu tanımayanlar kesinlikle soğuk, aksi ve huysuz olduğunu düşünebilir. Ayrıca soğuk kanlı görünüşünün altında duygusal bir kız vardır. Duygularını içine kapatmıştır ve en son başvuracağı şeyin duyguları olduğunu düşünür.

ÖZGEÇMİŞ
Ariel. 4. Mıntıka'da bir yaz günü babası olarak tanıdığı Richard Blackbourne tarafından denizde küçük beyaz bir beşiğin içinde bulunmuştur. Richard Blackbourne, Ariel'i -eski zamandan kalma deniz kızı masalında ki karakterin ismi- himayesi altına aldı. Ariel, manevi annesinin de isteği üzerine Aphra ismini de sahiplendi. Blackbourne ailesinin kızı oldu. Richard Blackbourne, ailesinin geçimini -Ariel'de artık tamamen aileden olmuştu- balıkçılığa daha fazla yoğunlaşmıştı ve fazla balık Capitol'den gelen fazla para, yiyecek oluyordu. Eşi Katherine'de tüm zamanını Ariel'e yoğunlaştırmıştı. Ariel'i kendi kızı gibi görüyordu. Mıntıka'da küçük Ariel'in haberi yayılmaya başladığında Katherine Blackbourne, Ariel'in kendi kızı olduğunu söyledi. Katherine Blackbourne hamilelik sürecini de -zaten fazla mıntıka merkezine giden bir kadın değildi- sahil de kendi evinde geçirdiğini ve rahatsız edilmek istenmediğinden dolayı dokuz ayı bu şekilde geçirdiğini dile getirdi.

Niketim 4. Mıntıka sakinleri bu konunun üzerinde fazla durmadı ve Ariel'i kabullendi. Ariel'de zamanla mıntıkanın sevilen kız çocuklarından biri haline geldi. Ariel üç yaşına geldiği sıralarda aileye Richard ve Katherine'nin ikizleri katıldı. Ailenin geçimi daha da ağırlaşmış olsa da küçük bebekler Richard ve Katherine farklı bir umut ışığı gibi göründü. Ariel'de kardeşlerini kabul etti. Luna ve Annie adını koydukları ikizlerin bakımını da Katherine ve Ariel birlikte üstlenmişti. Ariel altı yaşına geldiğinde Richard Blackbourne ile beraber denizle iç içe yaşamaya başladı ve balıkçılığı öğrenmeye başladı. İlk balığını balıkçılığı öğrenmesinden bir ay sonra yakaladı ve haylice büyük bir balıktı. Yedi yaşına geldiğinde ise Kariyer Haracı olmak için eğitim almaya başlamıştır. Bu sıralarda da Richard ve Katherine Blackbourne'ün oğlu dünyaya gelmiştir. İsmini Adam koymuşlardır. Adam'ın bakımı daha zor olmuştur çünkü Ariel bir yandan Kariyer Haracı olarak eğitim alırken eğitimin getirdiği masraflarda çıkıyordu ve evden iş yapabilecek biri eksiliyordu. Bu yüzden Richard Blackbourne balıkçılığa daha da yoğunlaştı ancak bir gün denizde tekne kazası geçirir ve ters akımdan dolayı boğularak hayatını kaybeder. Evden kesilen iş gücü ile Katherine Blackbourne'da balık ağlarına yoğunlaşırken bir taraftan da ikizlerine ve Adam'a bakmaktaydı. Ariel, manevi babasını kaybettiği sıralarda dokuz yaşındaydı. İkizlerde altı yaşını doldurmuşlardı. Adam ise iki yaşına yeni girmişti. Ariel, babasının öğrettiği şekilde balıkçılık yapmaya başladı ve üç dişli mızrağı ile beraber balık tutmaya başladı ancak bu zorunluluk ilk olarak ailenin beş ay boyunca geçiminini sağlayamamasına neden oldu çünkü Ariel aniden üstüne binen sorumluluğun yüküne alışamamıştı. Bu yüzden toplama listesine adı daha fazla yazılacak dahi olsa da yardım aldı. Kardeşlerinin adının daha fazla yazmaması için sadece kendi ismini arttırmıştır.

Sonuç olarak Ariel on üç yaşına geldiği sıralarda ailenin eline doğru düzgün para geçmeye başlamıştı. İkizlerde on yaşına gelmişti ve onlarda bu yıllar içerisinde Ariel'den balık tutmayı öğrenmişlerdi. Ancak ikizlerden Annie kendisini tamamen Kariyer Haracı olmak için eğitime bağlı tutmuştu. Adam'da yedi yaşına gelmişti. Kardeşinin sağlığının iyi durumda olmadığını bilen Ariel daha fazla yardım almış ve Adam'ı toparlamaya çalışmıştır. Katherine Blackbourne ise balık ağları ve şifacılık yaparak aile geçimine katkıda bulunmaya çalışıyordu. On yedi yaşında gelene kadar bu durum devam etti ve Ariel'in üzerinde ki yük onu değiştirdi. Ama hiç yılmadı ve devam etti. Açlık Oyunlarına şeçimlerinde adı hiç çıkmadı ama her yıl çıkabilecek ad sayısı arttı.

On yedi yaşında Ariel. İkizlerde on dört yaşına bastılar. Luna Blackbourne, Katherine Blackbourne ile beraber şifacılık yapıyor ve bir yandan da Kariyer Haracı olmak için eğitim alıyor. Annie ise kendisini tamamen eğitimine verdi ve Açlık Oyunları konusunda tam bir savaşçı ve isyancı gibi hareket ediyor. Adam on iki yaşına bastı ama sağlığı hala tam olarak güçlü değil ve çok sık hasta oluyor. Ariel halen 4. Mıntıka'da balıkçılık yaparak geçimini sağlamaktadır. Blackbourne ailesinin gerçek kızı olduğunu sanmaktadır. Gerçeği bilmemektedir. Kardeşlerinin eğitimleri ve bakımlarını üstlenmiştir ve son zamanlarda ortaya çıkan annesinin hastalığı ile de ilgilenmektedir.

SEVDİKLERİ&SEVMEDİKLERİ
Beyaz gelinciği Ghiro'ya karşı ayrı sevgisi vardır. Onu 4. Mıntıka'nın iç bölgesinde bir ağaçta bulmuştur. 4. Mıntıka'nın en sevilen hayvanı olmakla beraber çoğunlukla Ariel'in etrafında olduğu için beyaz gelinciği Ariel'in himayesi altına vermişlerdir.
İnsanların düşüncelerine fazla önem vermese de toplum karşısında ezilmekten hoşlanmaz. Ona yönelen acıyan, tiksinen bakışları umursamaz ancak içinde bir yerlerde yer eder ve asla unutmaz.
Yüzmeyi sever. Zaten küçüklüğünden itibaren ve mecburi olarak denizle iç içe yaşamıştır. İyi bir yüzücüdür. Ayrıca mıntıkada ki küçük çocuklara arada yüzme öğretir. Boş zamanlarında çoğunlukla ya sahilde güneşin batışını izler ya da yüzer.
Yağmur. Fırtına. Hırçın dalgalar. Babasını kaybettiği günde bu üçlü tam olarak 4. Mıntıka'nın üzerini kaplamıştı. Zaten küçüklüğünden itibaren ve annesinin de etkisi ile bu üçlüden hiç bir zaman hoşlanmamıştır. Hatta yağmurlu günlerde kendisini evine kapattığı da söylenebilir.
Aldatılmaktan hoşlanmaz. Hiç bir konuda. Yalanlar, iki yüzlü işlerden hoşlanmaz. Eğer biri ona yalan söylerse onunla ilişkisi biter -en yakın arkadaşı dahi olsa-. Güven konusunda sorunları olduğu içinde zaten insanlardan uzak durur ve fazla arkadaş edinmez. Duygusallığını tamamen -kısmen aslında çıkmayı bekliyor- kapattığı için duygusuz gibi de görünmektedir.
Annesi ve kardeşleri -ne kadar gerçek ailesi olmasalarda-. Hayatının en önemli noktasındadır ailesi. Babasının kaybı ile aldığı sorumluluk ve baba özlemini annesine ve kardeşine hiç bir zaman yansıtmamıştır. Onlarla beraber olmaktan hoşlanır ve onları hayatı pahasına korumaya özen gösterir.
Capitol. Nefret ve düşmanlık. Açlık Oyunları ve daha bir sürü aptallığın başı olarak görmektedir. Barış muhafızlarına karşı durmamıştır ve baş kaldırmamıştır ancak içten içe her geçen gün artan bir nefrete sahip.

DİĞER BİLGİLER
Yedi yaşındayken denizde geçirdiği bir kaza sonucu omurlarında sorun vardır ancak hala yüzebilmektedir. Sadece vücudu hafifçe eğri durmaktadır ve sırtına yapılan tepkilerde -vurmak şaka dahi olsa- acı vermektedir. Bu yüzden sıklıkla sırtına gelebilecek herhangi bir tepkiden uzak durmaya çalışır ve sırtını fazla yormaz.
İlk kullandığı silah Üç Dişli Mızraktır ve ayrıca en yetenekli olduğu silahtır. Mızrak konusunda usta bir yeteneği vardır. Ayrıca bıçak kullanmak konusunda yeteneklidir ve annesinin de onu eğitmesi ile bitkiler, deniz yosunları hakkında yeterli bilgiye sahiptir.
Sesi çok güzeldir ve yalnız kaldığı zamanlar şarkı söylemekten hoşlanır. İnsanların bu konuda ona övgüler sunmasından hoşlanmadığı için yalnız zamanlarda şarkı söylemekten yanadır.Ariel | Girl From The Sea XiiNat007 Ariel | Girl From The Sea XiiNat010 Ariel | Girl From The Sea XiiNat012 Ariel | Girl From The Sea XiiNat011 Ariel | Girl From The Sea XiiNat009 Ariel | Girl From The Sea XiiNat008 Ariel | Girl From The Sea XiiNat004 Ariel | Girl From The Sea XiiNat003 Ariel | Girl From The Sea 022 Ariel | Girl From The Sea 019 Ariel | Girl From The Sea 014 Ariel | Girl From The Sea 015


En son Ariel tarafından Ptsi Mayıs 14, 2012 6:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 9 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ariel
4. Mıntıka Vatandaşı
4. Mıntıka Vatandaşı
Ariel

Kadın Mesaj Sayısı : 63
Kayıt tarihi : 11/05/12
Silah : Üç Dişli Mızrak.
Evcil Hayvan : Ghiro.
Hobiler : Çalışmak. Ailesi ile ilgilenmek.

Ariel | Girl From The Sea Empty
MesajKonu: Geri: Ariel | Girl From The Sea   Ariel | Girl From The Sea Icon_minitimeC.tesi Mayıs 12, 2012 3:58 pm

İLİŞKİLER
Ariel | Girl From The Sea 55170960 Ariel | Girl From The Sea 68595929

Leander E. Lauther
Ariel, Leander'e karşı olan duygularını dile getirmekten hoşlanmasa da ve bunu gerçek olamayacağını düşünse dahi Leander'in çekimine kapılmıştır. İlk başta ona duyduğu hoşnutsuzluk ve az da olsa nefret duyguları yönünü değiştirmiştir. Duygularına tam olarak anlam veremiyor dahi olsa da Leander'den hoşlanmaktadır ve bu hoşlanma duygusu zamanla kopamayacağı bir aşka dönüşecektir.

Ariel | Girl From The Sea Pbucket Ariel | Girl From The Sea Pbucket

Cornelia Niémans
Ariel'in mıntıkada ki belki de en yakın -hatta tek sayılabilecek kadar yakın olan arkadaşı. Çocukluklarından beri beraberler. Cornelia, Ariel'den bir yaş küçük sadece. Ariel'in gerçekten güvenebildiği sayılı kişilerden biridir. Hem Cornelia'nın görüşleri, fikirleri ve düşünceleri -arada da yaptıkları dedikodular- Ariel'in kendisini iyi hissetmesini ve kendine ait bir zamanın varlığına inandırmasını sağlar.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ariel | Girl From The Sea
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hunger Games Rpg :: Karakter Yaratımı :: Karakter Haritası :: Kimlik Kartı-
Buraya geçin: